Opinie o Nas
Gwarancja door to door
WYSYŁKA DO 24H
DARMOWA DOSTAWA OD 399PLN
tax-free

Generatory prądu – zasilanie budynku generatorem prądu

Trudno wyobrazić sobie życie bez dostępu do prądu. Niestety, przerwy w jego dostawie zdarzają się często. Jeśli trwają chwilę i są zapowiedziane przez dostawcę energii, zwykle nie przeszkadzają nam w codziennym życiu, ponieważ możemy się na nie przygotować. Jednak, co zrobić w przypadku, gdy prądu zabraknie nam niespodziewanie, w momencie, w którym potrzebujemy go najbardziej? Generator prądu do domu będzie świetnym rozwiązaniem dla takich właśnie sytuacji.

Czynniki atmosferyczne, takie jak burza czy wichura, mogą powodować długą przerwę w dostawie prądu – od paru godzin do nawet kilku dni. Brak zasilania oznacza jednocześnie brak ogrzewania czy wody, niedziałające lodówki i zamrażarki. Dzięki generatorom prądu możemy uniknąć tych przykrych konsekwencji. Generator prądu elektrycznego zasili wszystkie niezbędne urządzenia i umożliwia normalne funkcjonowanie domowników podczas awarii. 

Generator prądotwórczy do domu i nie tylko

Zasilanie budynków mieszkalnych generatorami prądu jest dobrym rozwiązaniem na czas awarii – zwłaszcza jeśli pracujemy zdalnie, a prąd potrzebny jest nam do wykonywania naszych obowiązków. Nie jest to jedyne zastosowanie agregatu. Generator prądu może przydać się przy organizacji grillów oraz imprez plenerowych, stanowiąc źródło energii nawet w środku lasu czy pola. To także niezbędne wyposażenie do warsztatu domowego – do urządzenia podłączymy wszystkie narzędzia elektryczne, nie narażając domowej instalacji na zwarcie.

Bezawaryjne źródło prądu to z pewnością coś, co warto posiadać w swoim domu. Zasilanie budynku generatorem prądu pomoże nam uniknąć przerywania pracy urządzeń, które potrzebują stałego dopływu energii. Agregat przyda się także w biurach, w których praca nie jest możliwa bez dostępu do zasilania elektrycznego.

Jak wybrać generator prądu do domu?

Jest wiele powodów, dla których każde gospodarstwo domowe powinno posiadać własny agregat. Ale jak wybrać najlepszy? W wyborze generatora prądotwórczego do domu musimy kierować się kilkoma czynnikami. Powinniśmy wziąć pod uwagę m.in. cenę i jej proporcjonalność do wydajności maszyny – tańsze agregaty mogą niestety nie zapewnić nam długiego czasu użytkowania. Jak więc rozpoznać, czy dany generator prądu będzie odpowiedni dla naszych potrzeb?

Agregat prądotwórczy do domu czy biura służy najczęściej do zasilania awaryjnego sprzętów RTV i AGD. Nie potrzebuje więc bardzo wysokiej mocy, której wymagają elektronarzędzia. Dla gospodarstw domowych sprawdzą się generatory prądu o napięciu zasilania 230 V. Jeśli planujemy używać agregatu w warsztacie domowym, potrzebujemy urządzenia o napięciu 400 V. Maszyny o takich parametrach i wielu innych niezbędnych cechach znajdziesz wśród produktów marki Kärcher, umożliwiających zasilanie budynków mieszkalnych generatorem prądu w najbardziej wydajny sposób.

Generator prądu PGG 6/1 o mocy 5500 W – najlepszy generator prądu do domu

Dobierając generator prądotwórczy do domu, musimy obliczyć, jakiej mocy łącznie potrzebują nasze urządzenia gospodarcze – agregat musi posiadać moc przynajmniej o 30% większą. Generator prądu o mocy 5500 W dzięki swojej sile zagwarantuje ciągłą pracę wszystkich urządzeń w Twoim domu. Niektóre urządzenia są wrażliwe na zmiany napięcia, dobry generator – taki jak ten marki Kärcher – powinien więc posiadać stabilizację napięcia AVR, by zapewnić bezpieczeństwo i zapobiec zwarciu.

Produkt marki Karcher to jednofazowy generator prądu na benzynę (PGG 6/1). Wysoka moc silnika (13 KM) o mocy ciągłej prądnicy 6.25 kVA/5 kW oraz dwa gniazdka jednofazowe umożliwią zasilenie całego domu podczas awarii. Generator prądu Kärcher poradzi sobie z utrzymaniem pracy lodówki, piekarnika, telewizora, kuchenki elektrycznej czy komputera przez nawet 10 godzin. Oczywiście, silnik benzynowy spełnia normy emisji spalin EU STAGE V, będąc przy tym rozwiązaniem ekologicznym.

Generatory prądu z reguły ważą sporo. Wszystkie agregaty od firmy Kärcher wyposażone są więc w praktyczne kółka oraz składany uchwyt, które umożliwią łatwe przenoszenie urządzenia nawet w trudnych warunkach. Stalowa konstrukcja dodatkowo chroni maszynę przed uszkodzeniami. Te cechy okażą się szczególnie przydatne, gdy będziemy potrzebowali agregatu do zasilenia urządzeń w domku letniskowym lub na plenerowej imprezie.

Generator prądu PGG 8/3 o mocy 7500 W – najlepszy generator prądu do narzędzi elektrycznych

Elektronarzędzia – czy to w domowym warsztacie, czy na budowie – do pracy potrzebują napięcia 400V. Urządzenia takie jak betoniarki, mieszalniki, pompy wymagają od agregatu znacznie większej mocy. Wysoka moc prądnicy (7500 W) w generatorze Kärcher zapewni sprawną pracę maszyn elektrycznych nawet o bardzo ciężkim rozruchu. Dzięki dwóm gniazdom jednofazowym i jednym gnieździe trójfazowym agregat prądotwórczy zasili dużą liczbę urządzeń aż do 7 godzin, usprawniając tym samym pracę robotników.

Przy obchodzeniu się z urządzeniami prądotwórczymi warto zachować szczególną ostrożność. Dla bezpieczeństwa użytkowników generator prądu Kärcher 7500 W posiada automatyczny regulator napięcia AVR, a także zabezpieczenie przed przeciążeniem; ponadto agregat wyłączy się samoistnie, gdy stan oleju silnikowego będzie zbyt niski. Woltomierz dodatkowo wskaże wysokość napięcia prądu, a wbudowany wskaźnik – ilość paliwa w zbiorniku. Silnik benzynowy, spełnia normy emisji spalin EU Stage V, jest więc rozwiązaniem ekologicznym.

Generator prądu o tak wysokiej mocy może zasilać urządzenia wysokociśnieniowe (z silnikami elektrycznymi jednofazowymi lub trójfazowymi), służące do czyszczenia łaźni, szpitali, fabryk, warsztatów i innych miejsc bez dostępu do sieci elektrycznej. Produkty marki Kärcher sprawdzą się nie tylko wtedy, gdy potrzebujesz zasilenia budynku generatorem prądu, ale także jako źródło mocy na budowie i w warsztacie. Uniwersalne i profesjonalne narzędzia to gwarancja satysfakcji.

Dlaczego warto wybrać generatory prądu Kärcher ?

Generatory prądu  Kärcher wyróżniają się przede wszystkim:

  • wysoką mocą prądnicy (możliwość podłączenia wielu urządzeń naraz)
  • długim czasem pracy (od 5 do 12 godzin przy pracy wielu urządzeń)
  • budową (stalowa konstrukcja chroni przed uszkodzeniami)
  • łatwością w transporcie (wbudowane koła i uchwyt)
  • bezpieczeństwem użytkowania (zabezpieczenie przed przeciążeniem; automatyczne zatrzymanie silnika przy zbyt niskim poziomie oleju)
  • regulacją napięcia AVR (możliwość podłączenia komputerów i innych urządzeń o niestałym napięciu bez ryzyka gwałtownych skoków napięcia)
  • ekologicznym silnikiem (emisja spalin spełnia normy EU Stage V)
  • cichą pracą maszyny
  • silnikiem benzynowym rozruchem ręcznym oraz elektrycznym.

Agregaty prądotwórcze Kärcher wyróżniają się wśród generatorów innych marek właśnie tą ostatnią cechą. Sposób uruchamiania tego rodzaju maszyny zazwyczaj polega na użyciu szarpaka – taka czynność wymaga siły i dużej wprawy, więc często sprawia problem nie tylko początkującym użytkownikom. W przypadku generatorów prądu Kärcher możemy uruchomić je elektrycznie, przekręcając kluczyk w stacyjce. Za to ułatwienie odpowiedzialne są wbudowane akumulatory 12 V wraz z rozruchem elektrycznym – co ważne, możemy spotkać je w każdym agregacie Karcher. Wszystkie generatory prądu tej firmy mogą być uruchamiane ręcznie oraz elektrycznie. Ta szczególna zaleta – w połączeniu z jakością i wydajnością sprzętu – sprawia, że agregaty prądotwórcze Kärcher stanowią najlepszą na rynku propozycję.

Dodano do porównania
Kontynuuj zakupy
Przejdź do porównywarki
Sellingo.pl