Gwarancja door to door
WYSYŁKA DO 24H
DARMOWA DOSTAWA OD 399PLN

Myjki ciśnieniowe Karcher

Co chcesz wyczyścić?

Opcje przeglądania

Doskonałe wyposażenie – perfekcyjna czystość

Właściwe połączenie urządzeń wysokociśnieniowych z akcesoriami oraz środkami czyszczącymi gwarantuje najlepsze efekty sprzątania. Akcesoria dodatkowe zwiększają zakres zastosowań urządzeń i ułatwiają proces czyszczenia.

myjki ciśnieniowe Karcher

Myjki ciśnieniowe - standardowe akcesoria

W zależności od wyposażenia dostarczane zazwyczaj z urządzeniem wysokociśnieniowym. Należą do nich m.in. dysze spryskujące lub Vario Power, dysze rotacyjne, pistolety spryskujące, węże ciśnieniowe i filtry wody.

Zestawy akcesoriów

Dodatkowo w zależności od potrzeb możesz zakupić urządzenie wysokociśnieniowe w zestawie do czyszczenia domów i/lub samochodów. Zestaw do czyszczenia domu składa się z przystawki do czyszczenia powierzchni płaskich (T-Racer) oraz odpowiednio dobranego środka czyszczącego. Zestaw do czyszczenia samochodu składa się ze szczotki do mycia, lancy pianowej oraz szamponu samochodowego.

Akcesoria do specjalnych zastosowań

Dzięki bogatej ofercie dodatkowych akcesoriów urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher mają wyjątkowo szerokie spektrum zastosowań. Doskonałym przykładem takich użytecznych akcesoriów są: nowa lanca do czyszczenia podwozi, lanca teleskopowa czy zestaw do piaskowania na mokro.

Środki czyszczące do myjek ciśnieniowych

Od ponad 30 lat Kärcher dba o to, by produkowane środki czyszczące były przyjazne dla środowiska i ulegały biodegradacji. Chemia Kärcher jest doskonale dopasowana do urządzeń, z którymi powinna być stosowana. Gwarantuje to wyjątkowe rezultaty czyszczenia oraz bezpieczeństwo samych urządzeń.

Myjki ciśnieniowe - zastosowania

Urządzenia wysokociśnieniowe są bardzo łatwe w użyciu, a liczba możliwych zastosowań jest praktycznie nieograniczona. Pamiętaj, że ciśnienie wody jest najwyższe zawsze przy lancy stąd przy usuwaniu opornego brudu należy zawsze trzymać lancę w bliskiej odległości do czyszczonej powierzchni. W przypadku czyszczenia delikatnych powierzchni dystans należy odpowiednio powiększyć. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć najlepsze rezultaty w czyszczeniu urządzeniem wysokociśnieniowym.

Co chcesz wyczyścić?

Poniżej znajdziesz najczęstsze zastosowania urządzeń wysokociśnieniowych:

 • rowery
 • narzędzia ogrodowe
 • meble ogrodowe
 • ogrodzenia i ścieżki
 • motocykle i skutery
 • samochody
 • campery i samochody terenowe
 • ściany wykonane z kamienia
 • schody
 • baseny i tarasy
 • fasady domów

Jak myć urządzeniami wysokociśnieniowymi – wybrane przykłady

- usuwanie mchów i porostów porastających kostkę brukową

Czyszczenie kostki brukowej / kamienia z mchów jest najskuteczniejsze z użyciem dyszy rotacyjnej urządzenia wysokociśnieniowego. Czyszcząc kostkę należy kierować strumień wody pionowo z odległości 20-30 cm od podłoża. Całą powierzchnię czyścić pasami na zakładki.

- samochody

Spryskać karoserię aktywną pianą Kärcher nanosząc ją od dołu aż po dach, aby roztwór jak najdłużej działał na powierzchnię. Następnie spłukać auto płaskim strumieniem wysokociśnieniowym, zachowując bezpieczny dla lakieru dystans od dyszy 20-30 cm. Jeśli chodzi o mycie np. silnika, to należy zachować ostrożność ze względu na możliwość uszkodzenia instalacji elektrycznej i ryzyko zanieczyszczenia środowiska. Do czyszczenia „brudasów” Kärcher poleca specjalne akcesoria: szczotki płaskie, obrotowe, do kół – efekt mycia gwarantowany!

- czyszczenie powierzchni płaskich bez rozprysków wody

Czyszczenie bez rozprysków wody umożliwia T-Racer czyli przystawka do czyszczenia powierzchni płaskich. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nierówności powierzchni mogą powodować niekorzystne rozpryski wody (taras, patio, elewacja, drzwi garażowe, murek ogrodowy). Zasada jego działania jest prosta i skuteczna: 2 dysze wysokociśnieniowe wprawiają w ruch obrotowy śmigło umieszczone w głowicy czyszczącej. Ciśnienie wody jest siłą napędową, dzięki której T-Racer lekko unosi się nad czyszczoną powierzchnią. Ten sposób zapewnia dokładne ale delikatne czyszczenie powierzchni, a obudowa głowicy chroni przed rozpryskami wody. Takie czyszczenie jest 3-4 razy szybsze niż przy użyciu płaskiego strumienia wody.

- mycie kosiarki przy użyciu myjki ciśnieniowej

(po uprzednim zapoznaniu się ze wskazaniami producenta!) Silnym strumieniem wody o kącie 25°, aby usunąć resztki trawy przylegające do noża i korpusu. Strumień kierować pod niewielkim kątem z odległości około 20-30 cm. Dzięki temu, woda spływa z boku nie pryskając na wszystkie strony.

Klasy wydajności

Skuteczność czyszczenia danego urządzenia wysokociśnieniowego jest wypadkową ciśnienia i wydatku wody. Im te parametry są wyższe, tym lepsze jest odspajanie uporczywego brudu, a proces czyszczenia staje się krótszy, co pozwala na efektywne mycie większych powierzchni. Z tego powodu urządzenia klasy 7 zalecane są do czyszczenia dużych powierzchni, takich jak np. fasady domów, campery, czy baseny. Urządzenie wyższej klasy to nie tylko wyższa skuteczność i wydajność, ale także szerszy wachlarz zastosowań i większy komfort obsługi.

Linie urządzeń wysokociśnieniowych

Różnorodność jest jedną z licznych zalet urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher, która oferuje nie tylko modele w różnych klasach wydajności, ale także osobne linie produktów. Każda linia urządzeń została oparta na indywidualnych założeniach, biorących pod uwagę specyficzne potrzeby klientów. Na przykład, urządzenie może być zaprojektowane pod kątem przyjazności obsługi, kompaktowych wymiarów, wysokiej trwałości, cichej pracy, wyjątkowej mobilności lub użyteczności związanej ze specyficznymi zastosowaniami (np. mycie balkonów).

– linia Kompakt

Linia urządzeń wysokociśnieniowych wyróżniająca się niewielkimi wymiarami, wyjątkową mobilnością, łatwością przechowywania i pracą w pozycji poziomej. Poza kompaktową budową maszyny posiadają liczne zalety linii X-Range takie jak: silnik chłodzony wodą, quick connect, pompa ssąco-tłocząca czy trwała, niezawodna konstrukcja.

– linia Standard

Wszystko co niezbędne: Linia pionowych urządzeń wysokociśnieniowych Standard zapewnia wszystko to, co konieczne do przeprowadzenia czyszczenia - włączenie ze środkiem czyszczącym na wyposażeniu.

– linia Premium

Atrakcyjny design odpowiada przekonującej funkcjonalności: Linia pionowych urządzeń wysokociśnieniowych Premium została wyposażona w bęben na wąż, co zapewnia jeszcze bardziej komfortową obsługę.

– linia eco!ogic

Linia ekologicznych wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących o zmniejszonym poborze energii elektrycznej i mniejszym zużyciu wody. Przeznaczone w szczególności dla tych, którym szczególnie bliska jest idea zrównoważonego rozwoju. Kupując urządzenie z linii eco!ogic wspierasz wspólny projekt Kärchera i międzynarodowej fundacji „Global Nature Fund” - Czysta Woda dla Świata, stawiający sobie za cel poprawę czystości wód śródlądowych na świecie. Po ustawieniu pokrętła na symbolu zielonego listka urządzenia K 4 - K 7 przechodzą w tryb pracy eco! Pobierają wówczas o 20% mniej wody.

Jak działa urządzenie wysokociśnieniowe?

Urządzenia wysokociśnieniowe K 4 - K 7 zostały wyposażone w nowoczesne silniki chłodzone wodą. Zanim pobierana woda zostanie wykorzystana do czyszczenia, przepływa dookoła obudowy silnika skutecznie odprowadzając ciepło. Taki sposób chłodzenia wydłuża żywotność silnika i redukuje poziom głośności pracy w porównaniu do chłodzenia powietrzem.

Niezawodne chłodzenie

Wąż ogrodowy jest w stanie wytworzyć maksymalnie 4 bary ciśnienia podawanej wody. Po podłączeniu go do urządzenia wysokociśnieniowego woda z węża przepływa przez pompę wysokiego ciśnienia, która wytwarza ciśnienie nawet do 160 barów. Woda pod wysokim ciśnieniem wypływa następnie z urządzenia przez lancę w postaci skoncentrowanego strumienia, dzięki któremu czyścimy dokładnie i efektywnie.

Maksymalna efektywność i doskonałe rezultaty czyszczenia

Urządzenia wysokociśnieniowe K 4 - K 7 umożliwiają odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych. Opatentowana technologia dysz gwarantuje wysoką skuteczność usuwania brudu. W porównaniu do konkurencji dysze Kärcher umożliwiają czyszczenie w czasie do 50% krótszym przy mniejszym zużyciu wody i energii elektrycznej (nawet do 50%). Dane te zostały potwierdzone w Niemczech przez niezależny Instytut Fraunhofera.

Z myślą o naturze i portfelu

Urządzenie wysokociśnieniowe pozwala zaoszczędzić nawet do 3,100 litrów wody na godzinę w porównaniu do pracy z wężem ogrodowym. Gdy dodamy do tego znacznie krótszy czas potrzebny na wyczyszczenie danej powierzchni za pomocą urządzenia wysokociśnieniowego, uzyskujemy zużycie wody mniejsze nawet o 80% w porównaniu do tradycyjnego mycia wężem ogrodowym. Oznacza to nie tylko znacznie niższe koszty mycia, ale także znacznie mniejsze straty dla środowiska naturalnego.

Oszczędność wody pitnej

Urządzenia wysokociśnieniowe klas od K 4 do K 7 posiadają możliwość pobierania wody spoza sieci wodociągowej - mogą np. zasysać ją z beczek czy oczek wodnych. Umożliwia to wykorzystanie w procesie czyszczenia wody użytkowej (np. deszczówki), co dodatkowo obniża koszty eksploatacyjne motywując do odpowiedzialnego korzystania z ograniczonych zasobów naturalnych i umożliwia wykorzystanie urządzeń w miejscach bez dostępu do sieci wodociągowej.

Kärcher: Made in Germany

Jakość marki Kärcher jest potwierdzona certyfikatem ISO 9001. Wysoki standard produkcji urządzeń gwarantuje ich wysoką jakość. W 1991 roku Kärcher jako pierwsza firma w swojej kategorii otrzymała certyfikat DIN zgodność z normą EN ISO 9001.

100% spełnianie kryteriów jakościowych

Wszystkie nasze urządzenia przed opuszczeniem fabryki są testowane pod kątem poprawności działania. Dlatego do klienta trafia zawsze wysokowartościowy produkt spełniający najwyższe standardy produkcji.

Filmy z zastosowań

Różne zastosowania urządzeń wysokociśnieniowych

Zobacz jak wygląda mycie z wykorzystaniem urządzeń wysokociśnieniowych i sprawdź jak działają chłodzone wodą silniki.

Akcesoria do urządzeń wysokociśnieniowych

Poznaj funkcjonowanie i zastosowanie akcesoriów do urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher.

1 2 NASTĘPNA
Sellingo.pl