Gwarancja door to door
WYSYŁKA DO 24H
DARMOWA DOSTAWA OD 399PLN

Którą myjkę do okien wybrać i dlaczego właśnie marki Kärcher, zamiast myjki od innego producenta?

Z takim pytaniem w swojej pracy spotykam się niemal codziennie, ponadto często dowiaduję się, iż myjka do okien ma funkcję pary. Za pomocą tego artykułu postaram się zaspokoić wszystkie nasuwające się pytania ze strony moich klientów.

Zacznę od tego, że w ofercie urządzeń Kärcher rzeczywiście są urządzenia do czyszczenia parą - są to tzw. parownice czy też mopy parowe - ale o tych urządzeniach dowiecie się więcej z kolejnego artykułu.

Myjka do okien (z angielskiego WindowVac, w skrócie WV) to zestaw, na który składa się z: butelki ze spryskiwaczem, na której znajduje się dedykowany uchwyt na pad z mikrofibry (w standardowych modelach Home&Garden otrzymujemy 1 pad z mikrofibry - Indoor,czyli do użytku wewnątrz budynku; pady do stosowania na zewnątrz - Outdoor, są dostępne jako opcjonalne wyposażenie). Do butelki wlewamy zalecaną dawkę dedykowanego środka do mycia okien np. najpopularniejszego w ofercie RM 500 (500ml) i uzupełniamy tą dawkę świeżą wodą, gdyż środek ten jest skoncentrowany. Za pomocą napełnionej buteleczki ze spryskiwaczem, nanosimy płyn na powierzchnię, którą mamy zamiar umyć, tj. szyby, lustra czy szklanego blatu,a następnie padem z mikrofibry rozcieramy środek, a dalej do pracy wkracza WV.

Myjka do okien WV to nic innego jak mini “odkurzacz”, za pomocą którego jesteśmy w stanie odessać z danej powierzchni rozpuszczony brud wraz z roztworem środka myjącego. Pamiętajcie przy tym jednak, że za pomocą WV jedynie odsysamy płyny a niekoniecznie odkurzamy „na sucho” tapicerkę w samochodzie, ponieważ jego przeznaczenie jest zupełnie inne!

Wiemy zatem na jakiej zasadzie działa myjka do okien, skupmy się więc na tym, który model i komu się przyda. W serii Home&Garden (dla domu) opiszę 3 najpopularniejsze modele: WV 2 Premium, WV 5 Premium oraz WV 5 Premium Non Stop Cleaning.

 

Jaki model wybrać, aby spełniał Twoje oczekiwania?

Model podstawowy WV 2 Premium nie ma możliwości wymiany baterii (jest ona zabudowana na stałe w urządzeniu), w trybie ciągłym ten model pracuje max. 25 minut i później musimy naładować tę myjkę za pomocą załączonej do zestawu ładowarki sieciowej. Ponadto uchwyt na pad z mikrofibry to uchwyt Standard (pad montujemy w całej długości i pracujemy całą jego powierzchnią). WV 2 Premium sprawdzi się w małych mieszkaniach czy domach, gdzie okien nie ma za wiele tj. max do 25 okien (tyle jesteśmy w stanie umyć na 1 ładowaniu wg producenta).

 

 

 

Kolejny model WV 5 Premium ma już baterię wymienną , która pozwala na pracę do 35 minut w trybie ciągłym.
Opcjonalnie możemy ten model wyposażyć w kolejne baterie i czas naszej pracy wydłużać.
Uchwyt na spryskiwaczu to uchwyt o nazwie Extra co w rzeczywistości oznacza możliwość założenia pada albo w całej swej długości lub też na założenie pada na mniejszej nakładce, dzięki czemu pracujemy na mniejszej powierzchni (sprawdza się np. na okienkach ze szprosami ). Ponadto sama myjka WV 5 Premium posiada regulowany uchwyt dystansowy - dzięki temu dokładnie i bez smug wyczyścimy szybę przy krawędziach z ramą okna.WV 5 Premium sprawdzi się w większych mieszkaniach czy domach, gdzie na 1 ładowaniu można umyć ok. 35 okien.

 

WV 5 Premium Non StopCleaning najchętniej jest kupowany przez osoby mające dużą ilość okien, luster i innych powierzchni do mycia, gdyż zapasowa bateria pozwala pracować tak naprawdę przez nawet 70 minut, a dodatkowo czas ten można dalej wydłużać mając kolejne naładowane baterie w pogotowiu.
Do wszystkich myjek do okien polecanym dodatkiem jest teleskopowy kij (posiadający regulowaną długość 1,2-2m), dzięki któremu możemy w łatwy sposób umyć wysokie okna lub np. skośne okna dachowe, szklane balustrady itp.


Firma Kärcher od tego roku oferuje nowy produkt dla firm mających dużą ilość okien do mycia, a także firm sprzątających - jest nim profesjonalna myjka do okien WVP 10.

 

 

 

 

 

Myjka z serii profesjonalnej, tak jak cała seria Professional firmy Kärcher zaprojektowana jest w kolorze antracytowym. Urządzenie WVP 10 sprawdzi się w takich branżach jak firmy sprzątające,hotele, restauracje czy gastronomia.
Co sprawia, że WVP 10, jest produktem dedykowanym dla firm oraz konsumentów mających większe oczekiwania w stosunku do swojej myjki do okien?


Przede wszystkim, większy zbiornik na zabrudzenia (200ml zamiast 100ml) co pozwala na dłuższy czas pracy bez przerw na opróżnianie zbiornika wody brudnej.
WVP 10 posiada nowy system separacji, dzięki czemu możemy ściągać brudną wodę nie tylko w pionie i poziomie ale również w pozycji odwróconej (czyli od dołu do góry), nie martwiąc się tym, czy coś nam się z urządzenia wyleje - jest to absolutnie unikatowe rozwiązanie, którego nie znajdziemy w żadnej myjce do okien innych producentów.

WVP 10 posiada również swoją wersję rozszerzoną (tak jak WV 5 Premium) i jest nim model WVP 10 Adv - tutaj dodatkowym wyposażeniem jest również zapasowa bateria, zewnętrzna ładowarka szybkiego ładowania, skrobak, wąska ściągaczka o szer, 170 mm oraz zapasowy pad Outdoor (do stosowania na zewnętrznych powierzchniach szklanych).Zewnętrzna ładowarka szybkiego ładowania pozwala skrócić nam czas ładowania baterii do 60 minut! (Należy pamiętać, że w myjkach do użytku domowego czas ten wynosi ok. 180 minut).

Model profesjonalny to również lepsze podciśnienie - WVP 10 ma ok. 18 000 obr./min w stosunku do ok. 14 000 obr./min w myjkach do użytku domowego. Dzięki WVP 10 wyczyścisz nie tylko szklane powierzchnie, ale również inne płaskie powierzchnie jak np. kafelki, witryny, stoły czy blaty. Stąd też dołączony do zestawu środek CA 30 R - gotowy do użycia środek do czyszczenia powierzchni (dostępny w opakowaniach 0,5l,1l,5l).

 

Ostatnie nasuwające się pytanie: dlaczego myjka do okien firmy Kärcher, a nie innego producenta?

Ponieważ to Kärcher jest twórcą myjki do okien i pionierem w tej dziedzinie, ponadto produkty Kärcher są unikatowe i niepowtarzalne. Opinie na temat myjek do okien Kärcher można wyrobić samemu, poprzez wypróbowanie myjki w salonach KärcherCenter, np. na prezenterach lub też poczytać opinie innych użytkowników w Internecie.
PS.
Osobiście korzystam z myjki do okien naprawdę często, gdyż moje pociechy mają tendencję ciągłego „palcowania” czy to lustra w łazience czy też okien od wewnętrznej strony, co mnie zmusza do cyklicznego mycia tychże miejsc. Ponadto, gdy zaczynam gruntowne sprzątanie i myję fronty szaf, szafek kuchennych oraz drzwi na wysoki połysk to tutaj również zastosowanie znalazła myjka Kärcher – jak widać służy nie tylko do mycia okien. Wszystkie powierzchnie płaskie, które są na połysk (lub półpołysk) jak drzwi, fronty meblowe, blaty stołów, kuchenna wyspa, płytki w kuchni oraz łazience, balustrady przeszklone na balkonie to miejsca gdzie myjka do okien sprawdza się rewelacyjnie i osobiście uważam iż jej zakup okazał się strzałem w 10 , zresztą kto ma dzieci to wie o czym piszę.

Dla tych z Was, którzy się jeszcze wahają i zastanawiają, czy jest Wam potrzebna myjka do okien opowiem tak: pytanie nie powinno brzmieć czy jest, tylko kiedy i która myjka firmy Kärcher jest Wam potrzebna. Mam nadzieję, że ten artykuł był w tym pomocny.

Pozdrawiam,
Jarek

Specjalista ds. Sprzedaży

 

Sellingo.pl